| Marius131415 a întrebat:

Cunoașteți oameni vindecați la psiholog și psihiatru de depresie anxietate, daca da cat timp a durat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se vindecă cu medicamente, întreabă-l pe medic.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cunosc. Între 3 luni și 3 ani.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Și doar cu medicamente? În 3 s au vindecat și de depresie? Iar 3. domnii sau doamnele care au stat 3 ani au fost cazuri grave?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

1. Și fără medicamente. Exemplu, la un general de armată a fost pus să coase goblenuri. La un tânăr la care îi era frică noaptea pe stradă, să iasă să bată cu pietre mâțele care miorlăiau când se cotoiau pe noptate. Sunt cazuri și cazuri.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai și la celelalte întrebări?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Întrebarea 2. Da. eu de exemplu m-am videcat în 3 săptămâni. 3. Întrebarea 3. Nu știu cât de grave au fost cazurile lor.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

N am cunoscut niciodată un om să se fi vindecat de depresie in 3 săptămâni

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Și eu ce să îți fac dacă nu ai cunoscut? Mai ai timp, sau nu?

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Mai am, dar fara terapie cu doar cu pastile ați cunoscut vindecați? Că nu am înțeles

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Ți-am răspuns deja, dacă nu ești atent, nu mai repet.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai ați zis că și fără medicamente

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Da, așa am zis. Și?

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai și eu am.intrebat cu medicamente daca se vindeca

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Dacă se vindecă cu medicamente, întreabă-l pe medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din 2019 merg și tot nu mă vindec.

| Marius131415 explică (pentru anonim_4396):

Anxietate sau ce? măcar vezi modificări doar cu psihologul faci?