| curaj a întrebat:

Bună ziua, peste aproximativ o lună plecăm la Sovata pentru tratament. Ştie cineva în ce constă tratamentul pentru infertilitate şi cum este pe acolo?
Vă mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elisa_2627 a răspuns:

Sovata este o statiune extraordinar de frumoasa, iar tratamentul de acolo este benefic asupra organismului.
se fac comprese vaginale cu namol cald si bai de sezut din plante medicinale.Aceste doua proceduri sunt foarte apreciate.
In statiune este frumos.Nu te plictisesti.Doritorilor de plimbari le recomand traseul la 7 cruci unde se afla un schit iar peisajul este de vis.Alt loc de buna distractie este locatia Tivoli, unde este mancare si muzica buna.
Plimbarile imprejurul lacurilor este un minunat prilej de de imbunatatire al sistemului respirator si nervos.
Nu ai timp sa te plictisesti la Sovata.Eu am fost cazata la hotelul Faget.La baza de tratament totul este ok.Personalul este bine pregatit si amabil. Distractie placuta!

1 răspuns:
| Kyky a răspuns:

In ce consta: http://www.sfatulmedicului.ro/......atea_1057. Gasesti mai multe detalii. :)
Cum este in Sovata: din cate am inteles din mai multe discutii, este praf, din cauza diverselor reparatii. In general, insa, este o zona frumoasa. Poti vizita lacurile de pe acolo (lacul si strandul Ursu), bisericile (ex: Schimbarea la fata). Sunt multe locuri de vizitat, posibilitate de drumetii, etc. [Pentru mai multe discutii despre Sovata, citeste pe forumul: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t400143.html]
Sanatate! :)