| curaj a întrebat:

Peste aproximativ o lună placăm la Sovata pentru tratament pentru infertilitate. Ştie cineva în ce constă tratamentul şi cum este pe acolo? Este frumos? Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sovata, Lacul sarat, sunt statiuni specifice de tratament ginecologic.asa stiu eu. o explicatie stiintifica ar fi asta; oamenii inainte se duceau in asemenea statiuni nu tocmai pentru tratamente, ci pentru distractie in toate formele ei.care nu aveau copii e posibil sa se fi dus doi si sa se intoarca trei inapoi.ideia e ca daca din doi el era steril schimband partenerul multe femei si-au vazut visul implinit.si s-a dus vestea.acma in timpurile astea medicina poate rezolva si misterul asta.deci va doresc succes si copii cati vreti voi frumosi, sanatosi, bucalati si obraznicuti.succes.

1 răspuns:
| dulshe a răspuns:

La sovata? Este foarte frumos, eu chiar as vrea sa mai merg o data, vara aceasta. Eu nu m-am dus pentru infertilitate:-p, m-am dus in vacanta. Mie mi-a placut foarte mult. Iar oamenii de acolo sunt super de treaba!
Vacanta placuta!