| Gogoasa24 a întrebat:

Buna ziua problema mea este ca am un penis nedezvoltat. Ma refer ca am 16 ani si penisul meu nu leste dezvoltat. este si foarte mic, cred ca maxim 6 cm. Este din cauza ca sunt gras? Daca slabesc o sa se dezvolte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca penisul tau are in erectie completa 6 cm, atunci e bine sa te prezinti la endocrinolog. E posibil ca si opbezitatea sa fie legata de o problema endocrinologica si medicul te va ajuta si sa slabesti si sa te dezvolti armonios (este destul de urgent, dat fiind ca penisul nu creste decat pana la maxim 19 ani).

| CuriousStuff a răspuns:

Nu o sa se dezvolte daca slabesti, dar acum il acopera si un strat mare de grasime, daca esti gras. Daca slabesti si stratul ala o sa fie mai mic si astfel penisul tau o sa para mai mare. Si mai are timp sa creasca, teoretic creste pana la 21 de ani, practic cam pana le la 18. Si nici nu iti trebuie penis de 20 de cm, pentru ca majoritatea femeilor oricum nu au org.asm la penetrare, doar la stimularea clitorisului. Si copii poti sa faci si cu atata. Deci stai linistit.

| Ripley a răspuns:

N-are legatura dar e bine sa slabesti oricum pentru sanatatea ta.
o sa mai creasca el. nu-ti fa griji. daca nu, asta e, unii il au mic...

| BiciclentiuLaurentiu a răspuns:

Salut pufosila, am vizionat un video pe Youtube cu o tema similara si crede-ma ca daca slabesti 5 kilograme iti creste penisul cu 1-2 centimetri pe luna, dar trebuie sa slabesti maxim 5 kilograme in fiecare luna.Cel putin la mine a mers si iti recomand si tie, aveam 15 ani 1, 84 si in jur de 80-90 de kilograme, dupa 3 luni de slabit mi-a marit penisul cu 3 centimetri iar acum il am de 15! Sa ai spor si nu te lasa, ambitia conteaza enorm!

| KenWox a răspuns:

Cel mai bine du-te la un medic de preferat barbat si spune-i asta iti va recomand el ceva sau iti va explica dar oricum tot trebuie sa mergi la el sa te lamuresti. Altfel nu vei stii niciodata si cand te vei gandi poate va fi prea tarziu.