| Jigokunokishi a întrebat:

Recent mi-am dat seama, desi am mai simtit asta de mult timp incoace si nu am bagat in seama, ca daca imi indrept piciorul stang si-l fortez un pic, sau daca sunt culcat pe spate si pur si simplu il indrept ma doare genunchiul. Simt parca ceva n-ar fi chiar la locul lui pe acolo.Ce-ar trebui sa fac? Ce-ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Problema de ligamente.O intindere sau in cel mai rau caz, meniscul sa fie lezat(de obicei genereaza blocarea geniunchiul si durere in flexiune).Du-te la ortopedie si fa-ti un RMN (2 mil daca esti asigurat, 4 sau 5 fara asigurare )

| KinderBeeeib a răspuns:

Ai depus efort in ultimul timp?

| Burdeniuc_Carmelina_1989 a răspuns:

Trebuie sa faci o vizita doctorilor, sa vezi ce e, sa te asiguri ca totul e bine ca de nu poate deveni mai grav,