| Starlight99 a întrebat:

E o intrebare mai mult pentru cei care fac sport si/sau li s-a intamplat ceva asemanator. Deci, obisnuiesc sa fac destul de mult sport, cu toate ca am ceva probleme cu genunchiul stang (simt ca pocneste usor si de multe ori cand il indoi). Acum vreo 2 ore, in timp ce faceam exercitii, mai concret ceva de genul asta:
http://www.knockoutbodies.com/images/classes/kickboxing. png
am simtit cum piciorul de. jos (fiind stangul) s-a rasucit, s-a miscat si din reflex l-am miscat ca sa revina pozitia in care ar trebui sa fie. A durut destul de tare. Probabil s-a intamplat asta pentru ca nu am avut piciorul in pozitia corecta pentru a realiza exercitiu sau nu era suficient de flexionat.
E, apoi am incercat sa-l indrept, sa-l misc, nu pare nimic grav, pot sa stau in picioare, doar in piciorul asta sau sa merg. Problema apare atunci cand incerc sa-l indoi, ma doare cand "trec" prin acel punct intre indoit si drept. Nu e umflat nici vanat. E destul de tarziu si nu mi se pare necesar sa merg la Urgente, aveti vreo idee despre ce as putea sa fac, daca ar trebui sa-l misc si cum ar trebui?

2 răspunsuri:
| iulyapatricia a răspuns:

Se intampla mai aless daca faci sport de performanta cum fac euu iti recomand sa iti iei ben-gay de la farmacie unguent si te dai siti trece :*

| blueeyes31 a răspuns:

Pocneste rostula? Mi se mai intampla si mie din cand in cand, dupa ce fac exercitii fizice.Nu stiu exact ce se intampla, dar in ceea ce mai priveste nu cred ca e ceva grav. Poate s-a incalecat ceva, nu am idee.