| ALEXXXL19 a întrebat:

Revin cu o alta problema ( problemele nu se mai termina la mine).
Dupa ce am fost diagnosticat cu melanom malin in metastaza si a urmat cateva procedee medicale ca sa scap de aceasta problema de sanatate ( acum fac un tratament imunoterapie timp de un an) a mai aparut una.
O sa las si o poza cu acea zona pentru cei care vor sa ma ajute cu o idee ce ar fi acolo. Urmeaza a ma duc la un dermatolog in curand pana in vine cardul de sanatate, nu ma aflu in tara ci in Cehia.
Ultima data cand am fost la control acum o luna doctorii au zis sa tin zona curata, de tinut o tin, dar se tot face un cheag, un fel de puroi care daca apas iese printr-un orificiu din cauza tratamentului cred. Acel puroi nu se face tot timpul, cel mai mult cand stau in picioare la munca, aceasta problema a aparut cand am inceput sa ma tratez de melanom, prima data era ca un nod crezand ca e doar o lovitura. Am lasat-o pana cand s-a tot marit uneori si disparand ce era acolo. Cand am fost in spitale disparea dupa aparea iar, nu inteleg ce ar putea fi, o infectie un cheag, puroi de la ce ar putea fi.
( poza e de atentie a se trata ca atare )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Singura de aici care ar putea sa te ajute e Brigaela. Daca nu vede intrebarea incearca sa ii dai un mesaj in privat.
In rest, sanatate multa!