| Aidda_Idda_1995 a întrebat:

Buna ziua si revin din nou cu cateva intrebari!
Sunt dispreata nu stiu ce sa mai cred.
In dat de 9 Februarie am avut ultimpul C.M pe 9 Martie am facut testul iesind pozitiv la alte cateva zile am mai facut 2 toate au iesit pozitive.Mi-am facut o programare la ginecolog.Mi s-a spus ca nu se vede nimic fiind prea mic.Din data de 10 Martie am tot sangerat cate putin o pata 2 dar in schimb de ieri sangerez destul de mult cat sa umplu pe zi dunga de la chilot.Luni 16 martie am facut un test beta HCG iar joi am primit raspunsul nu mi s-a spus cat am.Joi mi s-a luat iar sange.Dar aseara am ajuns la uregenta cu o sangerare putin mai abundenta.Nu am dureri deloc absolut deloc.Mi s-a facut mai multe analize totul a iesit bine iar Beta HCG mi-a iesit de 1030, nu este prea putin daca ovulatia a avut loc ca pe 22 23 dupa socoteala mea? La controlul ecografic mi s-a spus ca totul este in regula, uterul este putin retro, nu am chisturi la ovare mi-a spus ca daca era sarcina extrauterina se vedea lichid in abdomen ceea ce nu am.Ce a putur vedea este ca endometrul este ingrosat.Sangerez si acum.ce poate fi? Lunk am iarasi control sa aflu beta HCG de joi? E posibil sa fi pierdut sarcina? Tin sa mentionez ca nu am cheaguri deloc si nici alte tesuturi in sange e doar un sange visiniu? Ce poate fi? Sunt diperata.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Posteaza din nou intrebarea la Sanatate, acolo ai mai multe sanse. Problema ta este prea complicata pentru majoritatea absoluta a celor de aici.

| Jontytzz a răspuns (pentru SkyPilot):

Este prea complicata pentru oamenii care nu au petrecut 7 ani pe bancile facultatilor pentru 1000 de lei pe luna happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Jontytzz):

Am o diploma in mate-info si una in business management. Ce zici, ma pricep?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa întocmai ce a zis Inquire Within.

Normal, in timpul unei sarcini nu trebuie sa ai nici un fel de sângerare thinking

| Aidda_Idda_1995 explică (pentru anonim_4396):

Din pacate nefericitul s-a produs duminica...Am avut sangerari abundente si dureri de burtica am vrutcsa merg la urgenta dar am zis ca oricum luni la 8 avem programare.Prea tarziu la 7 cand m-am trezit am gasit micutul embrion pe chilot.L-am dus la Dr crezand ca il va analiza, mi-a zis ca avea undeva la 7 saptamani apoi la aruncat. daca avea 7 saptamani cum de nu s-a vazut la ecografie? Sa exclus orice sarcina uterina.Cred ca dupa parerea mea avand uterul Retrovers el s-a prins undeva jos si nu a tinut.Pacat prima sarcina am o durere neinchipuita in suflet...Am primit acid folic si mi s-a spus sa incerc in urmatoarele 2 luni dupa primele 2 C.M sad Numai bine si sanatate!