| Aidda_Idda_1995 a întrebat:

Buna ziua si revin din nou cu cateva intrebari!

Sunt dispreata nu stiu ce sa mai cred.

In dat de 9 Februarie am avut ultimpul C.M pe 9 Martie am facut testul iesind pozitiv la alte cateva zile am mai facut 2 toate au iesit pozitive.Mi-am facut o programare la ginecolog.Mi s-a spus ca nu se vede nimic fiind prea mic.Din data de 10 Martie am tot sangerat cate putin o pata 2 dar in schimb de ieri sangerez destul de mult cat sa umplu pe zi dunga de la chilot.Luni 16 martie am facut un test beta HCG iar joi am primit raspunsul nu mi s-a spus cat am.Joi mi s-a luat iar sange.Dar aseara am ajuns la uregenta cu o sangerare putin mai abundenta.Nu am dureri deloc absolut deloc.Mi s-a facut mai multe analize totul a iesit bine iar Beta HCG mi-a iesit de 1030, nu este prea putin daca ovulatia a avut loc ca pe 22 23 dupa socoteala mea? La controlul ecografic mi s-a spus ca totul este in regula, uterul este putin retro, nu am chisturi la ovare mi-a spus ca daca era sarcina extrauterina se vedea lichid in abdomen ceea ce nu am.Ce a putur vedea este ca endometrul este ingrosat.Sangerez si acum.ce poate fi? Lunk am iarasi control sa aflu beta HCG de joi? E posibil sa fi pierdut sarcina? Tin sa mentionez ca nu am cheaguri deloc si nici alte tesuturi in sange e doar un sange visiniu? Ce poate fi? Sunt diperata.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dayiii96 a răspuns:

Se poate sa fi pierdut,am o prietena care tot asa a patit si i s-a spus ca a ridicat ceva si a ridicat o oala cu apa, trebuie sa fii foarte atenta, sper sa nu am dreptate si sa fie totul bine. Mult noroc si sanatate, si daca medicul ginecolog nu iti spune nimic concret incearca sa mergi la alt medic, sa auzi o alta parere. Sanatate!

| Aidda_Idda_1995 explică (pentru Dayiii96):

De ridicat nu am ridicat nimic greu! Ma gandesc unde muncesc eu stau foarte mult in picioare sa nu fie de la asta! Daca stau mai mult de 2 3 ore in pat sangerarea se opreste.Am fost la 2 medici si nici unul nu vrb nimic de parca sunt muti.Tin sa precizez ca sunt in Germania cred ca si daca mi-ar explica nu as intelese totul laughing) Dar ieri la urgenta am dat de un Dr roman care chiar mi-a explicat totul.M-am speriat cand mi-a aratat testul de sarcina facut de el ca nu sa mai colorat a 2 liniuta dabea dupa ceva timp s-a facut dintt.o data mova asta imi da o speranta ca bb este bine sad.iti multumesc frumos.Sanatate multa :* :*

| Dayiii96 a răspuns:

Nu stiu, sper sa fie bine totul. Succes.

| Aidda_Idda_1995 explică (pentru Dayiii96):

Din pacate azi s-a produs. Avort spontan.sad

| Dayiii96 a răspuns:

Imi pare sincer rau, mult noroc data viitoare si toate cele bune.