| Lory37 a întrebat:

Bună ziua, sunt în a5a zi de când am herpes genital, basicile acelea s-au spart în a3a zi. Cam în cât timp o sa îmi treacă acele leziuni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

Pana se vindeca complet, inca o saptamana sau doua. Depinde de organism. Depinde si de tine, daca te scarpini sau freci zona respectiva se prelungeste durata.

| Lory37 explică (pentru tonyc7):

Și la regurerentele herpesului la fel de mult durează?

| Mariaioana82819 a răspuns:

Fă o vizită la medicul de familie, îți va da un tratament

| Lory37 explică (pentru Mariaioana82819):

Tratament am. Doar ma întreb cam în cât timp am sa scap de leziuni

| Mariaioana82819 a răspuns (pentru Lory37):

Am avut și eu problema asta, seara când dormi nu îți mai lua lenjerie intimă, se vor usca bubițele și vor trece

| Lory37 explică (pentru Mariaioana82819):

Mulțumesc