| crai a întrebat:

Sunt in saptamana 20 de sarcina si de ieri simt in zona ovarelor o durere "surda", fara ca burta sa se intareasca, cam ca aceea din perioada menstruatiei. Poate fi o raceala sau e normal daca sarcina e cam joasa? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este in regula, trebuie sa discuti urgent cu ginecologul care iti supravegheaza sarcina.

| ghinionistul112 a răspuns:

Este de bine de stiut ca in perioada sarcinii, trebuie sa te duci la un medic ginecolog pentru a vedea acest lucru!
alt sfat nu se poate da in aceste cazuri, deoarece daca te tratezi fara stirea medicului, iti pui viata in pericol tie si al bebelusului tau!