| 12345abcde a întrebat:

sunt insarcinata si am o mica problema. Astazi am avut nevoie mare la pipi,insa mi-a fost imposibil sa merg la baie. Efectiv nu am avut unde si acum am o durere mare in partea stanga, spre ovar...m-am abtinut vreo 3-4 ore.
Afecteaza cu ceva bebelusul?
Nu vreau sa o sun pe doctora mea pentru orice chestie minora...
Multumesc pentru ajutor happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu cred ca afecteaza bebelusul. Fa totul o ecografie

Bula
| Bula a răspuns:

E foarte probabil sa fie ceva sediment urinar (nisip, piatra) care s-a oprit in vezica.
In mod normal, va iesi cu urinare.
Bea apa /ceai mult (chiar 1-2 litrii) sa se spele, iar daca persista mai mult de 2-3 zile, atunci mergi la medic, pentru ecografiere.

| SEMIHA a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să o suni pe ea, pentru că asta este datoria ei, să te "supravegheze" pe tine și pe bebe, atâta timp cât la ea îți faci controalele! Nu e bine să te ții când de fapt simți nevoia să dai afară! Mai ales că tu ești însărcinată! Atunci când îți vine și ai nevoie să te "eliberezi", vezica ta e cea care dă semnalul de alarmă! Poate afecta bebelușul, fiindcă starea ta i-o transmiți și lui. Mai multe detalii o să îți dea o persoană avizată.