| adrryana a întrebat:

Supradyn(pastile efervescente) este un medicament sulfamid? pentru ca vreau sa iau Alive si nu se recomanda sa le administrezi cu sulfamide.

Ati luat Alive? este bun de ceva? Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Supradyn este un complex de vitamine si minerale!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Supradyn NU este un "medicament sulfamid", ci o combinaţie de minerale şi vitamine!

Totuşi, având în vedere că şi Alive este o combinaţie de minerale şi vitamine, NU recomand asocierea celor două produse!
Va trebui să te hotărăşti la unul dintre ele :(

Vezi Prospectele la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_5103_13.01.05.pdf?anmPage=1459&ID=29188

http://www.vitaplus.ro/alive-multivitamine-si-minerale-natures-way

Toate cele bune.