| Dyalema a întrebat:

Știe cineva ce înseamnă dacă analiza ANA a ieșit slab pozitiv, nucleoplasm granular titru 1:100? Restul analizelor au fost ok, negative.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Izolat nu inseamna nimic. Este foaret important de ce ti-a fost recomandata, genul asta de analize se interpreteaza numai si nmai in contextul clinic. Mergi cu ea inapoi la medicul care ti-a prescris-o si vei face analize si invetsigatii suplimentare

| Dyalema explică (pentru Brigaela):

Mulțumesc pentru răspuns doamna Brigaela! Pai, am avut la un moment dat analizele de ficat cam sărite. I-am zis doamnei doctor ca luam de mult timp vitamine și poate de aceea. După ce le-am oprit analizele de ficat au fost ok dar ea a zis ca totuși sa le fac pentru a putea să îmi dea tratament pentru o giardia care nu mă lasă în pace deloc. Azi voi ajunge la medic.

| Dyalema explică (pentru Brigaela):

Celelalte analize au ieșit bine: Ama, Lsk1, etc.

4 răspunsuri:
| ALI08 a răspuns:

Buna! Stiu ca a trecut mult timp de cand ai postat, dar ma interesa si pe mine care a fost concluzia acestui rezultat.

| Dyalema explică (pentru ALI08):

Nici una. Totuși după câțiva ani am aflat că am Hashimoto, boală autoimuna.