| calyps0 a întrebat:

Buna Ziua TPU. Acum cateva zile mi-am facut niste analize, iar la sange sunt niste termeni : LYMPH# mi-a iesit 2.70 si trebuia sa imi iasa intre 1.25 si 2.40 si celalalt termen EO# 0.08 si trebuia 0.1 -0.2. ma poate ajuta cineva? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai limfocitele usor crescute si eozinofilele usor scazute. Asta inseamna ca nu ai paraziti intestinali sau alergii (care dau cresterea eozinofilelor) si ca undeva, in ultimele 6 saptamani ai avut o infectie virala (un guturai ceva, care a dat cresterea foarte usoara a limfocitelor). daca restul valorilor sunt normale, nu ai nici un motiv de grija

| Empathizer a răspuns:

S-a spus deja tot ce era de spus. Dar ma macina curiozitatea: cat era WBC?