| Eucumamajunsaici a întrebat:

Buna ziua Tpu.Acum doua ore am mancat iaurt expirat de pe data de 31.05. 2017 azi suntem in 03.06. 2017 voi pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Probabil că atunci a fost fabricat, nu neaparat atunci expira. Dar dacă intr-adevar e expirat te vei alege cu o alergie, nimic mai mult. Eu sincer am făcut niște bubițe pe față (acnee le toată fața) și m-am înroșit... Phoaii...și încă am rămas așa. Dar cred că eu eram alergica la stafide (ciocolata cu stafide) deci nu îți fa griji, depinde de imunitatea fiecăruia, nu te vei alege cu mai mult de o ergie sau febră, unii oameni și majoritatea nu pățesc nimic, dar data viitoare fii mai atenta! Nu vei plati nimic pentru că iaurtul este mic și nu e expirat de foarte multe zile, oricum nu se intampla nimic, o zi bună și Pupicii :*!

2 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Probabil că atunci a fost fabricat, nu neaparat atunci expira. Dar dacă intr-adevar e expirat te vei alege cu o alergie, nimic mai mult. Eu sincer am făcut niște bubițe pe față (acnee le toată fața) și m-am înroșit... Phoaii...și încă am rămas așa. Dar cred că eu eram alergica la stafide (ciocolata cu stafide) deci nu îți fa griji, depinde de imunitatea fiecăruia, nu te vei alege cu mai mult de o alergie sau febră, unii oameni și majoritatea nu pățesc nimic, dar data viitoare fii mai atenta! Nu vei patii nimic pentru că iaurtul este mic și nu e expirat de foarte multe zile, oricum nu se intampla nimic, o zi bună și Pupicii :*!

| ElizaD a răspuns:

Eu am mai mancat accidental iaurt expirat si nu mi s-a intamplat absolut nimic.Deci nu ti se va intampla nici tie nimic