| sorin10101 a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o mare problema sad de vreo 2 saptamani simt ca nu pot sa imi inchid ploapele sad noaptea cand vreau sa ma culc nu mi se inchid stau bulbucati sad simt ca si cum as ave fruntea dezlipita de gura ...nu ma pot concentra nimic sad nu pot sa clipesc deloc sad stau ridicati... ochii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci ceva hiper-excitant care iti da starea asta. Fie bei peste zi cafea, cola. energizante, fie stai excesiv la Tvv, calculator si nu respecti regula de a le inchide macarcu o ora inainte de culcare. Renunta complet la chestii care contin cofeina, taurina, etc si redu timpul de calculator la minimul necesar (numai la munca, nu pentru distractie) si renunta complet la Tv (macar o perioada scurta, 3-4 luni).

1 răspuns:
| βeĺBŷŷ a răspuns:

Du-te la un oftalmolog.E cel mai indicat si nu folosi pastile sau unguenturi de capul tau.Bafta.FUNDA?