| Style10000 a întrebat:

am o problema prin luna aprilie am fs diagnosticat cu un joc la ochii si a trebuit sa imi pun ochelarii.de vreo 2 saptamani incoa imi obosesc ochii foarte mult stau bulbucati si cand vreau sa ma culc nu pot sa ma culc ca inchid foarte greu ochii...ce ar putea fi? simt cum ar fi ochii se ridica sus si am impresia ca am gura stramba nu radeti da e doar impresie. de la ce ar putea fiii?sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Nu conteaza cate raspunsuri ai, conteaza cate raspunsuri castigatoare ai.

5 răspunsuri:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Poate ai strabism. Un muschi al ochiului a obosit (unul din muschii care te ajuta sa iti misti ochii) si ochii ti se duc aiurea.
Sau poate ai tras curent.

| Ivanciuc_Mircea_1967 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un doctor mai bine! pode fi grav dar poate fi chiarv si o mica.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Ivanciuc_Mircea_1967):

Nu conteaza cate raspunsuri ai, conteaza cate raspunsuri castigatoare ai.

| Ivanciuc_Mircea_1967 a răspuns:

Poate sa fie de la oboseala extrema sau de la o suparare foarte foarte mare dar este mai bine sa te duci la doctor