| anonymbusted a întrebat:

Buna Ziua TPU am si eu o problema cand ma ridic din pat sau de pe scaun brusc ma ia o ameteala cumplita si inima imi bate foarte tare. acum ceva timp am avut aceeasi problema am fost la doctorul de familie mi-a dat niste calciu si inca un medicament si m-am simtit mult mai bine, treaba e ca inima tot asa tare mi se bate cand fac putin efort adica daca stau linistit si ma joc sau citesc citesc ceva nici nu simt cum imi bate inima dar daca ma ridic zici ca am alergat 5 km..Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog frumos precizez ca am 15 ani NU fumez dar nuprea mananc, si am asa o teama in mine, mi-e frica sa nu patesc ceva.Multumesc Frumos dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GizazCraist a răspuns:

Se intampla tuturor atunci cand stam foarte comod si apoi ne ridicam brusc
e ceva normal
atata timp cat senzatia aia nu dureaza mai mult de cateva secunde nu ai de ce sa-ti faci griji

| anonymbusted explică (pentru GizazCraist):

Ai dreptate senzatia nu dureaza mult dar inima dc bubuie in mine? cum ti-am spus sunt foarte preocupat de sanatatea mea si ma speriu din orice o data am mancat o punga de seminte si ma gandeam sa nu fac apendicita si brusc a aparut o durere acolo... m-a tinut doua saptamani dupa care mi-am dat seama ca eu am creato ma gandeam numai acolo... nu stiu cum sa scap de asta.

| GizazCraist a răspuns (pentru anonymbusted):

Esti hpocondriac, te gandesti mereu la boli iar prin autosugestie poti sa-ti provoci senzatia ca ai anumite boli. chiar daca in realitate nu e asa
plu ca bataia inimii poate fi provocata si de stres/frica

| anonymbusted explică (pentru GizazCraist):

Ai dreptate de cand a inceput scoala sunt foarte stresat