| corina15 a întrebat:

Buna ziua TPU as avea si eu o intrebare cateodata dimineata vomit un lichid verde si amar iau si pastile emetice dar nimic asta numai cand ma trezesc ce ar putea fi? si daca vi s-a intamplat cum ati reusit sa inlaturati starea de greatà? Multumesc la voi toti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa o ecografie abdominala, ai probleme cu colecistul. Va trebui sa faci tratament, ti-l va prescrie medicul de familie si sa tii regim alimentar pe perioada indelungata.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Mie nu mi se întâmplă acest lucrur decât când mă doare burta sau am probleme cu stomacul, în rest nu vomit.
Lichidul verde și amar vine de la fiere. Este ceva alarmant, trebuie să te duci la medic să faci o serie de analize și să vezi dacă ai probleme cu fierea.
Fierea este foarte importantă și trebuie să ai mare grijă.
Întâi de toate fă o vizită unui medic specialist sau medicului tău de familie și vezi dacă și el te sfătuiește să faci o serie amănunțită de analize.
Numai din analize se poate vedea dacă ai anumite probleme!

Ai grijă de sănătatea ta!
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| PureMadnesS a răspuns:

Mergi repede la doctorul de familie se poate agrava...Insanatosire Grabnica!big grin