| XxFlippyxX a întrebat:

Buna ziua TPU! As dori si eu sa mi se raspunda la o intrebare. Sunt un practicand de Free Running si dansuri acum 4 zile din neatentie probabil am calcat sucit cu piciorul si mi sa indoit genunchele destul de urat am mers la spital medicul mi-a zis sa nu-mi fac griji caci o sa imi revin. Am artera gipsata pe care sunt nevoit sa o port inca 6 zile dupa acea o sa merg sa o scot medicul a spus ca daca nu o sa isi revina in perioada de 6 zie o sa imi puna ghips timp de 3-6 saptamani as dori sa imi raspundeti daca exista consecinte grave dupa ce o sa imi revin o sa am probleme in timpul antrenamentului cu genunchele sau mai bine zis o sa mai pot practica sportul acesta?
Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Vei mai putea practica sportul da. Atata timp cat recuperarea decurge bine, iar tu te tii de tratament corespunzator.
Iti va spune medicul oricum cand/daca sa fortezi sau nu. Vei mai avea probabil mici dureri pe parcurs.

Sanatate!

1 răspuns:
| NicolaeCeausescu a răspuns:

O sa mai poti sa-ti revii dar s-ar putea sa te mai doara in timp