| hop3btm a întrebat:

Buna ziua TPU! Cand eram prin clasa a 4'a am tinut eu neaparat sa imi fac gaura in ureche " ca asa era la moda " si nu prea tineam cercelul etc. si dupa ceva timp mi-a iesit in spatele lobului un cheloid ( ca o boaba de mazare ) am fost la spital, m-am operat. tot recidiva, si pe scurt am ajuns sa ma operez de vreo 4 ori, ultimele 2 dati am fost la Bucuresti operat. M-am operat ultima data cam acum 7-8 luni sa zic. si am facut si tratament cu laser, cu unguent Contractubex si tot a inceput sa creasca. Va rog eu frumos, cineva care se pricepe sa imi dea cateva sfaturi, ce as putea sa fac sa ramana mic sau sa il tin sub control, orice, e binevenit. Deja a inceput sa ma deranjeze psihic foarte mult. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dori123 a răspuns:

Paii, daca ti-ai dat gaura s-a imfectat. daca nu ai tinut in ureche cercelu' pentru. ca urechea e un tesut fin... si imediat se infecteaza... eu am 3 gauri in urechea dreapta si nu am patit nimic pentru. ca am stiu cum sa folosesc acul cand mi-ai dat gaura sau cum sa igienizez locul gaureii ai graija e foarte grav, aceasta infectie poate ajunge la cap si infecteaza creetul eu iti spun BAFTA daarr nu e bine ce-ai facut trebuie sa ceri sfaturi inainte sa te gaurestilaughing

| hop3btm explică (pentru dori123):

Cum sa infecteze ma fetita creierul, doamne ce aberatii mi-ai zis aici @faceplam. Doresc raspuns de la cineva care stie macar sa scrie corect, fara aberatii.

| dori123 a răspuns (pentru hop3btm):

Sa imi sugi penisul