| Nowingsangel a întrebat:

Acum 3 zile mi-am dat gaura in ureche cu un cercel de al meu... azi insa mi s-a umflat, adica in jurul gaurii e un bubuloi asa, ca o mazare ( mai mic putin ), rotund si tare. Cand mi-am dat gaura am inmuiat cercelul in spirt si am curatat urechea tot cu spirt. Asta de la ce e si ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Pai se poate ca cercelul sa nu fi fost de argint. si asta ar fi o problema. La ureche ai puroi ca s-a infectat nu te speria, dati cu spirt acolo si dati cercelul jos si nu il mai pune. In 2-3 zile o sa usuce acea umflatura si o sa cada. Data viitoare dati cu un cercel argint/aur si inainte sa dai gaura pune cercelul la foc pana se face negru si dupaceea curatat cu spirt, si pana iti pui cercelul lasati o ata in ureche si o misti in fiecare zi pana se vindeca gaura.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut infectie.Nu este recomandat sa faci asta acasa.Trebuie facut la cineva care se pricepe.Autorizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai intreba aici. Fugi la urgente. Sigur ai o infectie cu puroi intarit (e grav). Mergi azi la urgente, ca nu trebuie trimitere.