| MadularulSef a întrebat:

Buna ziua TPU, ieri m-a atacat un tigan si m-a muscat,insa nu a curs sange sau ceva, dar mi-a ramas o umflatura care ma doare cand o apas.Cand am ajuns acasa m-am spalat cu apa si sapun si dupa am dat cu apa oxigenata si comprese.As vrea sa stiu daca as putea sa patesc ceva din moment ce n-a curs sange.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Stai linistit, nu patesti nimic. Pune comprese cu apa rece(atentie nu gheata) sa se dezumfle zona. Data viitoare fereste-te de "canibali" happy