| sftb a întrebat:

Buna ziua TPU m-am lasat de fumat de vreo 2 saptamani iar aseara am fost la o petrecere unde sa fumat am stat cam vreo 2-3 ore in fum sa zic asa e ca si cum as fi fumat din nou? sau nu se compara fumatul direct cu cel pasiv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

E fix acelasi lucru ba chiar mai daunator daca te iei dupa ce spun specialistii. Totusi, nu e ca si cand ti-ai fi aprins tigara si ai bagat-o in gura, deci nu cred ca o sa iti reînvie dorința de a fuma (parerea mea), dar tot e dăunător pentru sanatate.

| sftb explică (pentru BuLaNNNeL):

Ar fi bine ca cu greu am scapat

2 răspunsuri:
| AndreiPlays a răspuns:

Salut! Deci, asta e aproape accelasi lucru, daca ai stat intr-o sala cu nult fum, incearca sa faci o pauza de la petrecerule de genu/fumat 2-3 saptamani