| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Din cauza faptului ca fac sala m am lasat de fumat. Am jumatate de an.
Dar fumatul pasiv? de multe ori stau in pauza cu colegii la o tigara ( tigara lor ) si sa spunem ca fara sa vreau inhalez foarte putin acel fum de 5 ori pe zi.
Ei bine, este la fel ca si cum as fuma?

6 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Fumatul pasiv e mai contagios decăt cel normal.Nu am văzut să mi se dovedească, doar am auzit din zvonuri.

| DudyyGreen a răspuns:

Pai cam da. Incearca sa-l eviti big grin!

| ThePotato a răspuns:

Ar cam fi. Scrie si asta pe ambalajele de tigari numai ca daca nu ai fost in contact cu fumul sau a trecut ceva timp de cand te-ai lasat nu produce dependenta iar riscul este redus.

| anonim_4396 explică (pentru ThePotato):

Nu imi este frica de dependenta ci de nicotina.
Stiu ca nicotina provoaca dependenta laughing

| ThePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar cu toate astea si fumul poate afecta persoane. De crezi ca exista locuri unde fumatul e interzis?

| TaviRandom a răspuns:

Pff..eh is in aceeasi situatie cu tine..cam da stand langa ei inhalezi mai mult decat daca ai fuma(serios), doar pastreaza cativa metrii de ei si no sa fie problema asa mare, Bafta.