| andreea_2132 a întrebat:

Unul dintre copii mei a mancat câteva bilute din capacul de Magneziu (banuiesc ca acestea sunt puse sa absoarbă umiditatea). Pana la urma ce sunt aceste bilute? Ma poate ajuta cineva? Sunt toxice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

Daca am inteles bine la ca te referi, sunt din silicon.
Recunosc, nu stiu ce efect ar putea avea. Cel mai bine este sa suni un medic si sa intrebi. Poate se elimina singure. Dar e mai bine sa intrebi, ca sa nu se umfle absorbind apa din corpul copilului si sa apara complicatii.