| Pohuista a întrebat:

Buna am o mica problema
Cu cateva zile in urma am mâncat iute si mi-a aparut la buză o spuzatura
Nu stiu cum sa scap rapid de acea spuzatura dati-mi un sfat care ma poate ajuta sa scap de acea spuzatura

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Doar mergi la farmacie si ti se va recomanda ceva. Sau poti sa astepti pur si simplu sa iti treaca.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu e de la iute. E un herpes bucal. Da-te cu crema Aciclovir.

| JE35u a răspuns:

Nu te pot ajuta in legatura cum poti scapa. cred ca ar trebui sa astepti sa treaca in maxim cateva zile, o săptămână. Cand vei mai manca iute bea multa apa, ti-a aparut acea spuzatura din cauza lipsei de apa. Am patit si eu am mancat iute si nu am baut apa si mi-a aparaut la gura o spuzatura... foarte urat. Încearcă sa bei apa mai multa cand mananci iute, e din lipsa de lichide. O sa iti treaca într-o săptămână.