| dianka_4861 a întrebat:

..va rog frumos sa ma ajutatibig grin...am o problema foarte mare de cand a inceput scoala nu ma mai duc la baie cu scaunul decat cu pastile dulcolax si cu clizma nu stiu ce sa mai fac... fac miscare toata ziua si mananc dimineata late batut smiokine memere pere frucye uscate care nu produc constipatie...am baut si ulei de masline pe stomakul gol am mankat si sfecla...nu mai stiu ce sa fac sunt disperata...adevarul e ca am mai avut probleme de cand sunt mica iar vara asta a fost ca niciodata si spun asta deoarece nu stiu din ce cauza ma duceam in fiecare zi bine si mult cu toate ca nu faceam nimic toata ziua si mancam ce mananc acum...toata familia are probleme dar eu am exagerat...nu mai vreau sa mai beau pastile si vreau sa am un scaun regulat in fiecare zi...am tinut si dieta... spuneti-mi ceva eficient va rog frumos...am spus ca azi imi mai fac o klizma sa ma kuarat si de maine sa incep serios de treba...va rog sa ma ajutatihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maine du-te la doctor si fa-ti niste analize, e eventual o clisma baritata si o colonoscopie. Nu e normal, s-ar putea sa ai o malformatie a colonului si sa ai nevoie de tratament serios.

| machupicchu a răspuns:

Nu stiu de unde esti, dar in Bucuresti(spitalul de urgenta-Floreasca) poti face o colonoscopie si este cel mai indicat de urmat. Colonoscopia este facuta de medicul gastroenterolog(stomac) si se face sub anestezie, deci nu vei sti nimic, vei dormi.
Numai medicul gastroenterolog iti poate recomanda tot ceea ce se poate face, pentru eliminarea disconfortului si a problemei tale. Sanatate...

| jenny a răspuns:

Medicamentele nu sunt bune ai invatat organismul cu ele si asa ai ajuns in situatia in care esti. Du-te la farmacie si ia ceaiuri diueretice.Sunt foarte bune. BAFTA

| zantedeschia a răspuns:

Mergi la un medic sigur nu e din cauza alimentatiei. Activia nu ai incercat? Cereale integrale, produse cu multa fibra si multa apa. Bolul fecal necesita apa. Dar cel mai sigur te poate ajuta un medic.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, cred ca`i grav si nu cred ca e alimentatzia de vina ca altfel erau multi cu aceeasi problema. Dar la spital ai fost? Ei ce ti-au zis?