| alexandra88 a întrebat:

Am probleme cu greutatea, nu prea mananc ziua dar seara can ajung acasa... mi-am comandat niste pastile cu otet din cidru si as vrea sa stiu parerea voastra daca cunoasteti aceste pastile. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Buna Alexandra.Pastilele de slabit de orice fel nu sunt cea mai reusita alegere pentru ca pierderea in greutate nu se face sub control si se pot creea dezechilibre majore in organism.
Nu exista medicamente minune care sa iti rezolve problema cu greutatea, doar tu o poti rezolva schimbandu-ti modul de viata.Sa zicem ca se rezolva pe moment, dar dupa aceasta perioada kilogramele se vor acumula si mai mult.
Incearca metoda sanatoasa, alimentatie saraca in calorii combinata cu sport, dar mai ales respecta mesele principale chiar daca la inceput va fi greu.Multa sanatate!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt bune acele pastile, nu au niciun efect.
Multă mişcare şi o alimentaţie săracă în calorii.
Nu mănânci noaptea.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Am avut o colega care a luat acele pastile. Astepta sa slabeasca mancand la fel de mult dar bineinteles ca nu a slabit deloc.Pentru a slabi cu ajutorul acelor pastile trebuie sa ajuti si tu, reducand cantitatea de mancare si avand cina la ora 18-19. Ele sunt adjuvante in cura de slabire, adica te ajuta doar sa slabesti pe langa dieta pe care e obligatoriu sa o tii.

soothe
| soothe a răspuns:

Mi-am mai spus parerea despre pastilele cu otet de cidru - adica pastile din otet de mere. Poate sa aiba ceva efecte, dar daca imi permiti; este exact ca si cum in loc de a face dragoste te-ai uita la filme erotice.
Mancatul seara este pagubos. Pana nu schimbi obiceiurile, nu rezolvi nimic.

| remus a răspuns:

Eu am luat doua cutii, 200 capsule, aproape doua luni, sincer efectul a fost invers, m-am ingrasat 2kg, am renuntat sa mai iau, sunt si destul de scumpe 160ron, nu merita.

| remus a răspuns:

Mentionez, cele comandate de mine pe flcon scrie APPLE CIDRE, VINEGAR, Flacon cu 100capsule, supliment alimentar destinat adultilor.

| mecfoy a răspuns:

Buna! Am citit ca trebuie sa pui o lingurita de otet din cidru (sau in cazul tau sa spargi o pastila) la un pahar de apa, si sa iei cate o inghititura la perioada regulate. In felul asta isi face efectul mai bine pastila. Sper ca am fost folositor!

Sursa: http://forums2.gardenweb.com/forums/load/herbal/msg072206074706.html

| crystal123 a răspuns:

Renunta la astfel de pastile! altfel, peste catva timp, nu te vei mai putea opri din mancat fara ele.