| andraxelay a întrebat:

Va rog sa imi explicati si mie cum ajung de la Gara de Nord la Spitalul Militar din Bucuresti( atat pe jos, cat si cu autobuzul), cu detalii, deoarece nu sunt din oras. Cunoasteti vreun doctor oftalmolog de acolo care face operatii cu laser? Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene,
eu știam că Spitalul Militar Central este pe strada Ștefan Furtună nr, 58.
Asta ce ar însemna?
Cînd ajungi în Gara de Nord, ieși din gară pe la coloane ( deci pe culoarul din continuarea liniilor de cale ferată).
Travesezi piațeta din fața gării. și faci la dreapta.
În față ai clădirea Ministerului Transporturilor. În dreapta e Bd. Dinicu Golescu. Mergi pe trotuarul de pe lîngă MTTc. și după aproximativ 3-400 de metri ajungi la str. Ștefan Furtună. Faci la dreaptă către str. Plevnei și mai întrebi pe cineva pe acolo.
În mod normal pe jos nu faci mai mult de unsfert de oră pînă acolo.

| TreiSurori a răspuns:

De la gara de nord, te duci spre calea grivitei = > strada berzei => strada Mircea vulcanescu, treci pe langa orion lighting
si volksbank. Si pe undeva pe acolo faci la dreapta tot pe strada mircea vulcanescu (pe jos).
Sunt vreo 2 km
mai cere si tu indicatii de la persoane de pe strada happy

| andraxelay explică:

Si cu ce autobuz ajung mai repede?