| Anca95 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati.Este distanta mare intre Gara de Nord(Bucuresti)si Spitalul Militar? Exista autobuz? Cred ca taxiurile au niste preturi...

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cîteva sute de metri pe jos.
Ieşi din gară pe la coloane. La dreapta travesezi Bd. Dinicu Golescu ( unde e tramvaiul) şi între cele două hoteluri e strada Witting.Cobori pînă la capăt, ajungi în Calea Plevnei şi de aici cîteva sute de metri la stînga.
Se poate ajunge şi prin Ştefan Furtună.
Oricum, cum ieşi din Gara de Nord pe la coloane ( peronul din continua rea căii ferate ) mai întrebi nişte persoane.
Să nu apelezi la Taxi pentru. că pentru cîteva sute de metri, pînă la spital, unul cu Taxi e în stare să te plimbe o jumătate de Bucureşti.

| Anca95 explică (pentru corolav):

Multumesc frumos pentru ajutor!

4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Draga mea... exista google maps pentru distanta si pentru rute de bus/tramvai poti cauta pe siteul firmei care se ocupa de transportu public.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Da este autobuz 13 b se numeste