| WaterlilyyHeEv29 a întrebat:

Buna ziua. Vin cu o intrebare care poate parea destul de banala insa voiam sa tatal meu de cateva zile trece printr o experienta destul de neplacuta. Degetul mic de la piciorul stang i s-a umflat si inrosit atat de tare incat schiopateaza si aproape ca nu mai poate merge de durere. Daca aveti idee care a fost cauza pentru aceasta situatie si niste sugestii de tratamente, va eog sa le lasati in comentarii. Daca persoanele calificate (medici) raspund si vor mai multe detalii o sa las la finalul acestui mesaj adresa mea de mail si pot trimite poze sa isi faca o idee exacta! Multumesc mult!
ivascudeliam@gmail.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Buna, tatal tau bea?
Indiferent daca bea sau nu, sa verificati sa nu aiba asta, ca e boala grea si nu sta pe loc, trebuie tratata:
https://www.medlife.ro/......-tratament
Alta varianta ar putea fi ca l-a ciupit ceva sau s-a intepat cu ceva ruginit si s-a infectat. Oricum trebuie mers la doctor si sa ii faca analize de sange. Nu amanati!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim cauza? Poate s-a lovit.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe TPU nu avem medici!

Sa mearga la spital de urgenta ca are panaritiu sau infectie si i se poate acngrena degetul.

| Ilovedinero a răspuns:

Poate i-a întrat ceva și nu a simțit sau poate s-a lovit.O sa ți se para ciudata varianta asta dar poate fi și de la o mușcături de țânțar dacă este sensibil sau chiar alergic.Eu am mai patit-o sa mi se inflameze și sa ma doară în ultimu hal și o data m-a muscat și mi s-a întărit pe muschi.Sa vezi ce biceps fain aveamlaughing)))