| aclean a întrebat:

Neata TPU, am si eu o problema:
De cateva ore am o durere in degetul mare de la piciorul stang. Este o durere adanca, ca un fel de mancarime-durere, in carne.
Degetul s-a umflat putin. Mentionez ca in locul unde ma doare se afla un fel de zgarietura/intepatura, foarte superficiala.
Va rog, dati-va si voi cu parerea in legatura cu ce ar putea fi.
Dau funda!
Multumesc anticipat!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LeonardoDiCapra a răspuns:

Poate fi o degeratura. dupa cum zici ca ai o intepatura, poate fi de la vreo albina, desi eu stiu ca albinele "hiberneaza" in perioada asta a anului.eu cred ca este o degeratura si iti sugerez sa stau cu degetul cat mai la caldura. daca nici asta nu te ajuta mergi la cel mai apropiat spital din apropiere si nu te juca cu degeraturile ca nu e de gluma.nu vreau sa te alarmez, deci incearca sa te feresti de frig pana iti trece durerea, iar daca durerea nu trece in maxim 24 de ore, mergi la spital si intreaba un doctor!
Oricum Mult Succes!winking

4 răspunsuri:
| aclean explică:

Multumesc mult de ajutor. O sa incerc sa stau cu el cat mai la caldura. Noapte buna!

| Misterryo a răspuns:

Nu te scarpina. Baga picioarele in apa calda si nu te scarpina nu presa degetul, ca se umfla. Pur si simplu apa calda si se calmeaza

| adyriadry a răspuns:

Daca an urmatoarele zile va fi la fel du-te a medic

| pishpi4u a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor sau chiar la urgenta ca nu se stie cat de grav poate sa fie