| yssalia a întrebat:

Buna ziua
vreau sa renunt la dulciuri si nu pot, as renunta la mncare pentru dulciuri si imiplac cele rafinate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Nu ttebuie neaparat sa renunti la ele trebuie doar sa reduci din portia de dulciuri pe care obisnuiesti sa o mamanci pe zi.Incearca sa le inlocuiesti cu fructe si vei vedea ca va fi mult mai bine

| Brigitta a răspuns:

Consuma fructe in loc de dulciuri! Ananas, struguri, clementine, banane etc...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu este bine sa renunti la mancare din cauza dulciurilor. Nu renunta la dulciuri dar miscoreaza doza. Incearca sa manaci inainte de masa ceva dulce pentru a manca mai putin. Apoi, cand iti este foame bea apawinkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca fructe si o ciocolata pe zi :*

| marian_9534 a răspuns:

Manaca multe fructe

| liana_8202 a răspuns:

Renunta la dulciuri gandindu-te cate avantaje ai putea avea:sanatate, un corp superb si multe altele! gandeste-te ca este corpul tau si tu decizi ce vrei si ce nu...asa ca daca vrei sa renunti la dulciuri cu adevarat o sa potikissmult succes(dovedeste-ti tie insusi ca este i persoana puternica)!