| SexyBlue a întrebat:

Sall vreau sa slabesc si am zis ca de azi sa renunt de tot la paine... Ideea e ca nu prea cred ca pot sa mananc gol, dar daca chiar slabesc mult se merita... De la paine m-am ingrasat, de la paine o sa vreau sa slabesc. As renunta si la dulciuri dar ma gandesc ca organismul ar nevoie si de glucide. Voi ce parere aveti? Sa mananc in continuare paine sau mai bine nu? Dar dulce? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa-ti iei suficiente glucide din fructe, legume, orez, cartofi, nu e necesar sa mananci paine sau dulciuri.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, fă un sport de masă pentru tonifierea masei musculare și implicit arderea caloriilor!
http://calorii.oneden.com/
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Schimbarea obiceiurilor de alimentatie poate fi o provocare dificila.

Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| amc a răspuns:

Eu am renuntat la paine, numai mananc deloc insa mananc orice altceva si am slabit 5 kg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paine e un lucru marunt intro dieta. sa nu te astepti sa slabesti din simplu fapt ca nu mai mananci paine. In schimb daca renunti la sucuri, dulciuri, paste, cartofi si faci si ceva sport ai sanse mai mari...