| SexyBlue a întrebat:

Sall vreau sa slabesc si am zis ca de azi sa renunt de tot la paine... Ideea e ca nu prea cred ca pot sa mananc gol, dar daca chiar slabesc mult se merita... De la paine m-am ingrasat, de la paine o sa vreau sa slabesc. As renunta si la dulciuri dar ma gandesc ca organismul ar nevoie si de glucide. Voi ce parere aveti? Sa mananc in continuare paine sau mai bine nu? Dar dulce? Dau funda

8 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Incearca sa mananci cat se poate fara paine, sau incearca cu cea cu fibre daca nu poti renunta in totalitate, evita prajelile, dulciurile si bauturile dulci si acidulate.
Daca faci lucrul asta 2-3 saptamani ai sa vezi si rezultatul.
Apoi ca tot te-ai obisnuit continua pe cat posibil asa.
Masa principala sa fie dimineata, sa manaci putin dar des, seara maxim la ora 19-20, iar in pat la 22.
Multa miscare, un sport eventual, si ambitie!
Hai, bafta!

| RAY a răspuns:

Shaun T - Insanity workout
45 de minute pe zi de nebunie
3 ore de mers pe jos in pas alert sigur vei slabi sau 30 de minute de alergare
o alimentatie normala maxim 250 de grame

| Ibrahimovic a răspuns:

S-o crezi tu ca doar de la paine te-ai ingrasat sau ca doar daca nu vei manca paine o sa slabesti!winking happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa maninci piine. Cit de putina. Dar renunta la dulciuri. Cel putin la cele ce se gasesc in magazine. Glucide gasesti si in fructe.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi966 a răspuns:

Mananca paine frate...da mai putina decat inainte, fa-ti o limita si respect-o...lasi dulciurile, mancarea de fast-food si faci sport si sigur vei slabi

| ShadoWizz a răspuns:

Iati paine cu fibre (ia de la frontera ca e buna, e doar 1, 70lei, e neagra, rotunda), ultima masa sa fie de preferat cam pe la 18-19.si o sa reusesti sa slabesti.

| marionettebbb a răspuns:

Poti sa iti iei paine neagra si pe cat posibil sa renunti treptat la paine iar daca chiar vrei sa slabesti mananca putine dulciuri ca astea blocheaza arderea grasimilor. da, organismul are nevoie de glucide dar mai bine sa mananci fructe sau miere