| georgealekas a întrebat:

Vreau sa va intreb daca la o radiografie pulmonara se vede daca am fumat.Am fumat 5-6 luni cate 2 tigari pe zi iar acum nici marcar jumate de tigara. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| awspam a răspuns:

Se vede probabil ca plamanul a fost lucrat mai mult decat normal ca si cum ai lucra in praf se pot vedea eventual niste particule genul umbre dar nu se vede exact decat alb negru dar probabil daca ai fumat mai mult sa se poata distinge anumite lucruri

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate vedea.

| georgealekas explică (pentru Ioandelasal):

Un prieten care a facut asta a zis ca nu se vede decat daca ai fumat 3-4 ani intens

| Ioandelasal a răspuns (pentru georgealekas):

Du-te la radiologie si o sa afli exact.

| Lisa01 a răspuns:

Din cate stiu eu nu. E nevoie de o perioada mai lunga si mai intensa ca sa se observe.Bafta