| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Vreau si eu un regim alimentar care ma va ajuta sa slabesc.
Ce alimente sunt favorabile atunci cand vrem sa slabim?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

O dieta vegetariana ( vegana) pe tot restul vieții și nu vei mai avea probleme cu greutatea corporala. Plus nu mai ai probleme nici cu sanatatea. Succes!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cele neprocesate, fără zahar adăugat, și cele cu indice glicemic mic sau moderat.

| Robert2526 a răspuns:

Te pot ajuta eu, daca chiar iti doresti sa slabesti. scrie-mi in privat mai multe detalii despre tine si iti vor recomanda apoi ceva personalizat pentru nevoile tale

| Solann a răspuns:

Oricare (fara dulciuri si fara grasimi) dar obligatoriu in cantitati mici. Ca daca mananci mult, degeaba iti recomandam noi sau medicul un aliment minune.