| Ramo137 a întrebat:

Bunaa! ieri am fost de mi-a scos nervul la o masea. dupa 2 anestezii etc. azi a inceput sa ma doara acea masea dar nu inteleg cum daca a scos nervul,,
a ramas sa ma duc dupa o saptamana sa verifice si si tot asa pana sa-mi puna plomba.
ce pot face sa scap de durere va rog! mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Este normal sa te doara maseaua dupa ce ti-a scos nervul doar daca ai avut infectie. Daca ti-a pus tratament pe canale durerea ar trebui sa tina o zi maxim doua pana cand incepe tratamentul sa.si faca efectul.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai toate șansele să o scoți, în mod normal nu trebuie să ai dureri cu nervul scos!
Pa, pa.

| fulgerul090608 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acum vreo 2 saptamani, si mie mi-a facut la fel mi-a scos nervul si a zis cami pune plomba. La inceput m-a durut putin, dar o sa treaca dupan ce iti pune plomba si sa nu pui lucruri foarte fierbinti la masea ca pe mine si cu plomba ma mai doare cand pun lucruri fierbinti la masea

| pharmacist a răspuns:

E normal sa mai doara, va trece in cateva zile. Ca sa scapi de durere poti lua un antiinflamator, de exemplu nurofen sau ibuprofen.

| Florentina_Adriana_1999 a răspuns:

Sa bei ceai de musetel, si sa bagi tuica in locul ala...asa am facut eu...