| axml34 a întrebat:

Am o problema
Am avut o măsea in care aveam o gaura nu ma durea deloc,am mers la dentist m-a întrebat daca ma doare si i-am zis ca nu, dupa care ea a zis ca e foarte bine ca nu ma doare si ca se poate plomba.Mi-a plombat măseaua si nu ma durut deloc vreo 2 luni dupa care au început durerile insuportabile.Am mers la ea a scos vechea plomba si i-am zis sa scoată si nervul, mi-a scos nervul si mi-a lăsat măseaua asa.nu ma durea deloc cu măseaua desfăcută.am mers la ea si de vreo 3 ori tot îmi curata măseaua. dupa care mi-a pus plomba provizorie.a început sa mă doară a doua zi până seara dupa care a trecut.am mers la ea mi-a luat plomba veche si a pus alta in locul ei, tot provizorie a început sa mă doară mai tare ca prima data.trebuie sa merg luni la ea sa îmi pună plomba definitiv..credeti ca o sa mă doară si cu plomba aia definitivă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| pirla a răspuns:

Daca te doare cu cea provizorie este clar ca o sa te doara si cu cea definitiva. Plomba provizorie este pentru a vedea cum reactioneaza maseaua. Spune-i ca te-a durut cu plomba provizorie...pentru ca daca ti-o pune pe cea defintiva te va durea la fel.