| anonim_4396 a întrebat:

Bunica mea are pietre la fiere si splina marita, ce i se poate intampla daca nu se opereaza? Mentionez ca o doare foarte rau in partea stanga sub coasta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa mearga neaparat la medic.Cunosc persoane care urmand un tratament adecvat au scapat de operatie.

| adyriadry a răspuns:

Buna deci e mai bine sa consulte un medic daca are dureri ft mari e mai decat nu stiu ce sfaturi de la mine un medic o va ajuta mult mai mult decat eu nu stiu ce se intampla daca nu merge dar una stiu va avea durei foarte mari e mai bine sa faca operatia asa va scapa de durei crede-ma...