| anonim_4396 a întrebat:

Bunica mea in varsta de 81 ani are cancer de col uterin, iar doctorii spun ca e in ultima faza si ca nu are ca sa ii faca. acum face tratament cu citostatice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine. Dar nu uita că asta-i viaţa şi că viaţa merge înainte. happy
Ai grijă de tine.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce femeie norocoasa ca scapa de planeta asta plina de viermi oribili, gelosi, avari, religiosi, etc etc etc. Vorbeste cu ea si inregistreaza chestia sa ai la ce sa te uiti curind si nu iti pare rau de ce vine, cancerul nu e chestie cu care sa traiesti iar 81 de ani nu e virsta sa continui sa traiesti oricum. Sarbatoreste clipele ramase cu ea si cu restul din jurul tau si felicit-o, ea "emigreaza" spre tari mai calde, scapa de sclavia numita viata.

| MiruD a răspuns:

Imi pare rau pentru bunica ta.
Daca doctorii au zis asta, noi nu prea avem ce sa ii facem. sad

| orlando12345 a răspuns:

Asta e s-a dus acuma se duce dar nu ai ce ii facii poate ai noroc si te bantuiee...

| bilopart a răspuns (pentru orlando12345):

Da-mi adresa ta de mess!
sau cont de facebook!

| orlando12345 a răspuns (pentru bilopart):

De ce ma?

| bilopart a răspuns (pentru orlando12345):

De unde esti?

| orlando12345 a răspuns (pentru bilopart):

De unde vreau

| RauXLl a răspuns:

Imi pare rau pentru bunica ta si sper sa treci peste. Eu am auzit ca laptisorul de matca e impotriva cancerului, dar in ultima faza e cam greu sa mai faca mare lucru.