| valentinamarinamary a întrebat:

TPU Buna! Tatal meu a avut la picior o galma si nu s-a operat la timp si acum au zis doctorii ca chestia aia a intrat la plamani si ficat si i-a aparut alta galma la picior acum face operatie la un mare spital sa curete aia si dupa o sa faca citostatice! Va rog spuneti-mi mai este cale de scapare? Are cancer de tipul malign sau ..nu stiu! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Din descrierea pe care ai facut-o aici reiese ca acea tumora este de natura maligna (rezultatul de certitudine se pune pe baza diagnosticului histopatologic). Mult succes cu operatia si cu tratamentul citostatic! Multa sanatate!
http://www.i-medic.ro/......itostatice