| LorenaMădălina89 a întrebat:

Bunicul meu (73ani) a suferit de arterita, având piciorul stâng amputat din anul 2014. De vreo 2 săptămâni a început sa aibă probleme cu stomacul, sa vomite ceea ce mânca si devenise agresiv in limbaj de mai bine de 3 luni (adica jignea si critica membrii familiei). De ieri dimineata a vărsat tot ce a mâncat, cu dureri mari de stomac si la celălalt picior, unde avea început de arterita de asemenea. Ne este frică să nu fie ultimele sale clipe. Mai putem face ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil a devenit irascibil din cauza ca-i neglijat.
Si tu, in loc sa-l duci la medic, stai pe net si pui intrebari pe TPU. tongue
Ma mira ca, nimeni din familie n-a facut macar atat sa cheme un medic pentru a-l consulta.
Voi ati auzit de "112" sau stati doar pe Facebook toata ziua?

| darrio2007 a răspuns:

La medic cu el. De ce intrebi aici?

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mergi la doctor și vezi ce spune. Poate s-a îmbolnăvit de stomac între timp, poate are probleme cu fierea. Un medic trebuie sa va spună sigur ce a pățit. Din punct de vedere al agresivității cred ca bătrânețea își spune cuvântul, devii mai irascibil, ai pierderi de memorie, etc.

| barosanu69 a răspuns:

Sa ii puneti o lumanare, asta e ultimul lucru pe care poti sa il faci.