| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul meu a facut 6 cure cu citostatice in urma unei operatii la stomac avand neoplasm gastric, iar acum are dureri la stomac dupa citostatice. Mai persista mult durerile acestea?
Va rog sa-mi dati raspunsuri. Va multumesc.
Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde foarte mult ce ii provoaca dureri. daca sunt reactii adverse ale citostaticelor, vor ceda in cam 6 saptamani de la ultima cura. Daca apar ca urmnare a neoplasmului, atunci, din pacate, nu au cum sa mai dispara.

| SmRpT a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa intrebi un medic nu aicihappy

| NonEinstein a răspuns:

Robert!
Imi pare rau sa aud asta despre bunicul tau dar avand cancer la stomac, aceste dureri nu trec niciodata, insa o sa se amelioreze pe parcurs, sanatate!

| RoberTzZz a răspuns:

Va multumesc mult!