| EdiShadow a întrebat:

Tatal meu are 74 de ani a fost operat de cancer gastric prezentand o forma tumorala de 5 cm. La externare a fost diagnosticat cu * neoplasm gastric antral stenozant, invadant in capsula pancreatica std. IV [T4N1Mx] Are probleme cu inima, Am inteles ca nu mai are rost sa-l pun la citostatice, dar am auzit de acele ceaiuri si ce fel de ceaiuri? si acele sucuri, de cartofi, de varza, morcovi .....etc. Este adevarat sau sunt doar niste mituri? Si daca da, e posibil spuneti-mi tot ce stiti. MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

De multe ori ceaiurile si bioenergia fac mai mult bine decat operatiile si medicamentele.totusi are o varsta destul de inaintata iar organismul nu mai e asa de receptiv.
poti incerca la plafar sa intrebi de vasc, omaz, dracila, marul lupului dar sa fi foarte atenta pentru ca aceste ceaiuri pentru cancer/cu efect citostatic sunt si otravitoare si trebuie sa respecti exact modul de folosire.
eu zic sa incerci si sedintele de bioenergie, eu cand am fost erau multe persoane la rand care s-au vindecat de cancer