| streethunter a întrebat:

Salut, Am 21 de ani si de 2 3 saptamani am inceput sa am usoare dureri de piept, nu partea superioara spre gat ci mai spre stomac. Ulterior mi-am facut tot felul' de griji cum ca as putea fi bolnav sau ceva. De atunci am inceput sa citesc despre atac de cord si atac de panica. Durerile persista de atunci, nu sunt dureri insuportabile ci mai degraba un "deranj" in special cand ma gandeasc la asta.Mi-am luat tensiunea si este 13/8 80-90 bataile inimii.Momentan nu pot consulta un medic pentru ca sunt in alta tara la munca. In timpul muncii nu am probleme.Ieri seara simteam cum imi bate inima foarte tare, am baut si cafea si ceva energizant. Sunt destul de ingrijorat in legatura cu asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Problemele tale tind sa cred ca sunt cauzate de acidul gastric,, mai ales daca zici ca ai avut si arsuri. e clar ca de acolo pare sa fie problema.
Asteapta totusi si parerea unor oameni cunoscatori in domeniul medicinei, fa-ti si un set ceva de analize si spune doctorilor exact ce simptome ai.
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Vezi sa nu ai probleme cu stomacul, mai exact o boala de reflux,, care durerile pot fi usor confundate cu cele de infarct, dar si invers.
Ai aciditate in stomac, arsuri in ultima perioada? Daca da,, cauza e posibila sa fie ce ti-am mai sus.

| streethunter explică (pentru Drimmero):

Da, am arsuri. Nu permanent dar am, am luat un omeprazol si mi s-au calmat.

| Drimmero a răspuns (pentru streethunter):

Problemele tale tind sa cred ca sunt cauzate de acidul gastric,, mai ales daca zici ca ai avut si arsuri. e clar ca de acolo pare sa fie problema.
Asteapta totusi si parerea unor oameni cunoscatori in domeniul medicinei, fa-ti si un set ceva de analize si spune doctorilor exact ce simptome ai.
Sanatate!