| KlaudyaAddha a întrebat:

Bunicul meu a fost muscat pe deget de un soarece, ce s-ar putea intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Sa i curga sange sau sa-l doara smug

| Anonim_1678 a răspuns:

Depinde de soarece... daca era otravit, turbat, etc, se poate infecta la deget dar nimic mai rau dar mai bine, te duci la un dispensar si intrebi...

| lunarwolf a răspuns:

Du-l la doctor!straight face
Cine dracului stie ce boli, ce infectii ii transmite mucosenia aia?!straight face

| oana_7289 a răspuns:

Pff...nu stiu ar fi bine sa consulte un medic cat mai repede pentru ca acel soarece umbla peste tot si bunicul tau poate sa ia vreo boala de la acel soarece...multa bafta;

| Deea4ever a răspuns:

Pai daca a fost muscat de un soarece se poate infecta...ar fii bine sa mearga la doctor.nu sti pe unde poate umbla un soarecehappy imdeiat dupa ce a fost muscat de soricel ar fi trebuit sa se spele bine bine pe maini si sa se dezinfecteze cu sprit... acum depinde ce fel de rana este. Dar trebuie sa fii mereu precauta mergi cu dumnealui la doctor. happy mi-a parut bine ca te-am ajutat big grin

| SickBooM a răspuns:

Cam nimic o sa ramana asa degetul muscat un sfat dul la spital si vedeti acolo