| lili_5924 a întrebat:

Bunza ziua TPU. Mama mea este gravida, eu am fost astazi la o prietena care are pojar si am vizitat-o, intrebarea mea este daca nu cumva se poate transmite pojarul mamei mele prin mine. poate am luat virusull. si pot sa i dau eu. (eu am avut pojar). stiti ca este grav daca o femeie are pojar in timpul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Here4u a răspuns:

Nu! Intelege ca daca ai mai avut odata nu i se mai transmite nimanui!

9 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● Fapta e deja facuta.

● Totusi nu cred ca ramane in stare latenta deci nu ai de ce sa te alarmezi.

| DenyBuby a răspuns:

Daca ai avut odata pojar nu ai cu a mai iei odata.

| lili_5924 explică:

Intrebarea mea a fost daca nu cumva pot sa port eu microbul ala eu si sa il transmit mamei.

| inteligenta a răspuns:

Pentru aDiDaSxD sa stii ca eu cand am avut pojar tata a luat de la mine si el avea 34 de ani deci...nu toata lumea are pojar de mic fara suparare

| stelyii a răspuns:

Eu stiu ca daca ai avut pojar odata. nu il poti face si a doua oara.

| aDiDaSxD a răspuns:

Deci daca ai avut pojar tu nu mai poti sa mai iei si de obicei oameni fac pojar de mici si mama ta daca a avut pojar nu pateste nimic
Funda?

| sammyr a răspuns:

Daca ai facut pojar nu ai cum sa mai faci din nou

| sabinutza97 a răspuns:

Pai daca ai avut deja pojar n-ai de ce sa te ingrijorezi

| sm3agle a răspuns:

Cel mai bine mergi la spital si consultate pe tine cat si pe mama ta nu e de gluma cu asemenea chestii Funda?